Jesteśmy zespołem DJ Hertz. DJ oraz Wodzirej na najlepszą imprezę w Twojej okolicy :) Jesteśmy gotowi nie tylko na zapewnienie niepowtarzalnego klimatu muzycznego, ale również na zorganizowanie wyjątkowych zabaw oczepinowych, które ożywią każdy moment tego wyjątkowego dnia
Wesele DJ— czyli muzyka, zabawa, impreza
Oferujemy coś więcej niż tradycyjne rzucanie bukietem, choć to również znajdziecie w naszej ofercie. W naszej ofercie zabaw weselnych znajdziecie zarówno standardowe atrakcje ślubne, jak i te zupełnie innowacyjne — wymyślone przez nas. Celem zabaw w naszej ofercie jest to, aby zaangażować zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych gości na Waszym przyjęciu weselnym.
Dlaczego powinniście wybrać właśnie DJ na wesele ?
Wszechstronność muzyczna — Nasza biblioteka muzyczna, obejmuje najróżniejsze gatunki i style muzyczne. Bez problemu możemy dostosować się do preferencji waszych oraz waszych gości.
Ciągła obecność na parkiecie — Naszym głównym zadaniem jest to, aby muzyka była obecna podczas zabawy weselnej przez cały czas. A płynne przejścia między utworami nie powodują zbędnej pauzy podczas tańca. Dbamy również o to, aby muzyka delikatnie grała w tle podczas posiłków tak, aby odgrywała istotne tło, a jednocześnie nie przeszkadzała podczas rozmów.
Instrumenty — argumentem wielu osób jest to, że DJ to nie jest muzyka na żywo. Wychodzimy naprzeciw tym oskarżeniom, wyciągając nasze instrumenty, wychodzimy na środek i bawimy się razem z Wami. Jeśli zależy Wam na konkretnym instrumencie, to współpracujemy na stałe wraz z profesjonalnymi muzykami, którzy z przyjemnością uzupełnią naszą zabawę grą na saksofonie czy skrzypcach.
Złoty środek finansowy - Nie ukrywajmy, że wybranie DJ to również bardziej ekonomiczne wyjście. Jeśli wasz budżet jest ograniczony, napiszcie do nas śmiało, razem wybierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Was.
Czym są oczepiny?
Oczepiny to bardzo stary obrzęd, kultywowany w krajach słowiańskich. Symbolizuje przejście panny młodej ze stanu panieńskiego w stan zamężny. Oczepiny odbywają się o północy. Nazwa oczepin wywodzi się z tego, że dawniej pannę młodą prowadzono do bocznej izby, Młodej ściągano z głowy wianek, ścinano włosy i nakładano czepiec. Na całe szczęście, dzisiaj już nie trzeba ścinać włosów. Natomiast tradycja ściągania welonu czy wianka, została. Podstawową atrakcją są rzuty welonem i muszką i tym samym wybór nowej Pary Młodej. Bardzo często Państwo Młodzi chcieliby, aby tego dnia pozostali goście również zostali zaangażowani w pewne zabawy. Stąd właśnie nasza przygotowana Księga Zabaw, z których można dowolnie wybierać. Nasz dj na wesele oraz konferansjer, wkładają wszystkie siły, aby zabawy były najciekawsze, najmniej krępujące, kulturalne, a zarazem zabawne.
Wodzirej i DJ - KSIĘGA ZABAW
1. Zabawy i integracje weselne przed północą
1.1 Taniec z telefonami
Bardzo romantyczny moment oraz okazja do dodatkowych zdjęć, które może zrobić Wam fotograf. Często zdarza się tak, że paradoksalnie Para Młoda ma dla siebie mało czasu i jest ciągle odbijana do tańca przez innych gości. W związku, z czym wychodzimy do was z romantycznym pomysłem tanecznym. Wyłączamy wszystkie światła na sali, chętni goście wychodzą na środek i otaczają Was w półkolu. Wy wtuleni tańczycie do romantycznej, może nawet ważnej dla Was piosenki. Natomiast goście włączają latarki w telefonach i śpiewają i bujają się z Wami. Klimat jest nieziemski. Chwilo, trwaj :)
1.2 Quizowanie przy stołach
Czasami zdarza się tak, że część gości nie wychodzi na parkiet, czasami jest to wiek, problemy zdrowotne albo po prostu pilnowanie maluchów. Zależy nam na tym, aby reszta Waszej rodziny, również dobrze bawiła się na weselu. W związku, z czym proponujemy Quizowanie podczas wesela. W przerwie pomiędzy setami tanecznymi lub chwilkę przed posiłkiem wodzirej oraz DJ wychodzą do gości przy stołach i rozkręcamy i zabawiamy Was pytaniami quizowymi. Quiz może dotyczyć tego, co zażyczy sobie Para. Mogą to być pytania o ślub, o was samych, a nawet pytania z dziedzin naukowych!
1.3 Zabawy taneczne
Tańce integracyjne rządzą się swoimi prawami. Naszym celem jest, aby zaangażować, a nawet ponudzić tych, co wypili jeszcze za mało, a także tych, co wypili już nieco za dużo. Zabawy taneczne to grupowe tańce i układy taneczne znane wszystkim, a także te autorskie ułożone przez NAS. Zasadniczo w tych tańcach chodzi o to, że wcale nie trzeba umieć tańczyć, żeby z nami zatańczyć i połapać się w krokach.
- Nasze autorskie układy wykorzystując znane utwory
- Polonez
- Walc wiedeński
- Can-Can
- Zorba
- Belgijka
- Makarena
- Cha-cha
Ale to nie wszystko...
Wodzirej na wesele ma dla was dużo więcej tanecznych zabaw.
1.4 Tańce ręka- noga
Teraz czas na zabawy dla tych bardziej wygimnastykowanych. Wybieramy kilka par, które tańczą do muzyki. Kiedy muzyka przestaje grać, wodzirej mówi hasło, według którego na parkiecie mają zostać odpowiednie kończyny. Polecenia są typu "2 nogi, 3 ręce". Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że gramy w parze. Po każdej rundzie odpada jedna para, która wykona polecenie jako ostatnia.
1.5 Konkurs tańca
Konkurs, w którym Młodzi są jury, a uczestnicy dobrani w pary tańczą na parkiecie to puszczonej muzyki. Jury decyduje, kto odpada.
1.6 Drużynowy You Can Dance
Czas, aby pokazać, kto poprowadzi drużynę do zwycięstwa. Kto lepiej czuje rytm. Kto lepiej tańczy ! Dzielimy się na dwie drużyny - drużyna Pani młodej i drużyna Pana Młodego. Zazwyczaj są to mężczyźni kontra kobiety. Ale nie jest to regułą, mogą być też mieszane składy. DJ puszcza muzykę i jedna drużyna wykonuje swój układ. Drużyna prowadzona jest przez jednego z Małżonków. A potem na odwrót. Reszta gości decyduje, która drużyna lepiej zatańczyła.
1.7 Impreza po ciemku
To jest moment podczas wesela, kiedy wszyscy, którym brakuje prawdziwej imprezy w stylu klubowym, mogą poszaleć. Prawdziwy clubbing. Gasimy światła, dajemy wam święcące w ciemności opaski czy sticki i skaczemy do Explosion oraz innych hitów..
2. Zabawy oczepinowe
2.1 Rzut bukietem/muchą - tradycyjny i nowoczesny sposób prowadzenia
Jedna z najbardziej tradycyjnych zabaw nie tylko w Polsce. Panna młoda rzuca bukietem do panienek, a Pan Młody muchą w stronę kawalerów. Według tradycji osoby, które złapały rzucone przedmioty, jako następni się pobiorą. - niekoniecznie ze sobą ;-)
Innowacyjny sposób na wybranie nowej Panny MŁodej jest wykorzystanie wstążek. Panna młoda trzyma bukiet, do którego przywiązujemy kilkanaście wstążek. Wokół ustawiają się panienki i każda łapie za swoją końcówkę wstążki. Pannie Młodej, Pan młody zakrywa oczy, a ta ma za zadanie ,,na ślepo" obcinać kolejno wstążki. Wygrywa ta panienka, której wstążka zostaje się ostatnia.
Nowoczesna forma rzutu muchą to wykorzystanie skrzynki, w której znajduje się mucha. Kawalerowie losują kluczyki i ustawiają się w kolejce do otwarcia skrzyneczki. Oczywiście, wygrywa ten Pan, którego kluczyk otworzył skrzyneczkę z muchą.
2.2 Rzut 3 muchami, 1 welonem
Kolejna odsłona tradycyjnego wyboru nowej pary młodej. Rozstawiamy ciemną kotarę. Po jeden stronie - tyłem do kotary- staje Pani Młoda, a naprzeciwko niej kilkoro kawalerów. Po drugiej stronie kotary dokładnie tak samo ustawia się Pan Młody - plecami do zasłony, a naprzeciwko niego kilka panien młodych. Następnie, DJ weselny, puszcza muzykę i Panna Młoda rzuca za siebie bukiet - tak aby przeleciał on za kotarę tak, aby jedna z nich była w stanie go złapać. Następnie Pan Młody będzie rzucał - ale nie jedną muchą ,a trzema. ! - Jedna może należeć do niego, a pozostałe są pożyczone od kogoś. Młody rzuca wszystkimi trzema muchami, tak aby przeleciały one za kotarę i trzech kawalerów mogło je złapać. Na ten moment mamy taki bilans -3 mężczyzn po jednej stronie i jedna Panienka po drugiej. Podsuwamy Wam krzesełka i w ten oto sposób mamy kolejną mini zabawę! Randka w ciemno! Podsuwamy przyszłej Pani Młodej kilka pytań, na które kandydaci mają odpowiedzieć. Nie ma tutaj, żadnych krepujących zabaw, związanych z ... udawaniem dźwięków zwierząt. O nie, nie. Pytania są jak najbardziej normalne, ale wskazane są oryginalne, wesołe odpowiedzi. I tak jak to wygląda w prawdziwym teleturnieju ,,Randka w ciemno", Panienka wybiera sobie kawalera. Odsłaniamy zabawę, jest zachwyt, oklaski i dziękujemy !
2.3 My Nowa Para Młoda
Na dobrą sprawę wybranie nowej Pary Młodej, może zakończyć się na samych rzutach, ale nie musi. Inne opcje ochrzczenia nowych młodych to:
Wspólny taniec - do krótkiej wersji dowolnej piosenki lub do mixu kilku utworów. Nigdy nie nawołujemy do: ,,gorzko", ponieważ wiemy, że może wybrany kawaler nie jest tym, którego chciałaby nowa młoda. Wspólna przysięga - nową parę młodą stawiamy naprzeciwko siebie, wodzirej wciela się w rolę ,,księdza". Pozostali goście są pewni, że teraz będzie wypowiadana oryginalna przysięga. A tutaj Młoda powtarzają zaraz po konferansjerze wesoły wierszyk.
Uwaga. Zawsze staramy się, aby nowa Para Młoda - nie stresowała się i nie czuła skrępowania, dlatego czasem zwyczajnie nie męczymy ich tańcem bądź innymi krępującymi rzeczami
2.4 Test zgodności
Państwo Młodzi siadają na krzesełkach tyłem do siebie, w obydwu rękach każde z nich dzierży po jednym przedmiocie symbolizującym Małżonków ( tabliczki z napisami ON, ONA, buty, rękawice bokserskie). Nasz wodzirej odczytuje pytanie związane z Waszym związkiem na przykład: ,,Kto pierwszy powiedział Kocham Cię?". Jeżeli odpowiedzi Młodych się pokrywają, mają punkt. Końcowy wynik jest odpowiednio zliczany i nagradzamy.
2.5 Puzzle życiorysu
Państwo Młodzi siadają na krzesełkach tyłem do siebie, w obydwu rękach każde z nich dzierży po jednym przedmiocie symbolizującym Małżonków ( tabliczki z napisami ON, ONA, buty, rękawice bokserskie). Nasz wodzirej odczytuje pytanie związane z Waszym związkiem na przykład: ,,Kto pierwszy powiedział Kocham Cię?". Jeżeli odpowiedzi Młodych się pokrywają, mają punkt. Końcowy wynik jest odpowiednio zliczany i nagradzamy.
2.6 Alkogoogle
Symulują zaburzenia, jakich doznaje osoba po spożyciu alkoholu - proponujemy drużynowe wyścigi, chodzenie wzdłuż linii czy skakanie na piłce.
2.7 Układanie wieży - Weselna Jenga
Dzielimy gości na dwie grupy. Każdy z uczestników dostaje do ręki końcówkę swojego sznurka. Sznurki łączą się ze sobą wspólnym chwytakiem. Wszyscy gracze w drużynie, muszą zespołowo ciągnąc za sznurki, tak aby metalowym haczykiem chwycić klocki i zbudować z nich wieżę. Tutaj liczy się współpraca.
2.8 Koszulki - quiz weselny
Zbieramy się w dwie drużyny, każda po cztery osoby. Odpowiedzi na zadane pytania wiszą na uczestnikach, a dokładniej mówiąc na ich koszulkach. Każdy uczestnik otrzymuje koszulkę z literką na brzuszku i plecach. Kiedy padnie pytanie zadane przez wodzireja, członkowie drużyn muszą ustawić się w szeregu tak, aby ułożyć ,,z siebie" odpowiedź. Jest tu trochę do tłumaczenia, ale jeszcze więcej zabawy.
2.9 Familiada
Kto nie oglądał, niech nadrobi zaległości. Po prostu odtwarzamy znany wszystkim Polakom teleturniej, zadając pytania związane z tematyką weselną. Oczywiście, nie zapominamy o najważniejszym elemencie tej gry, czyli o soczystym żarcie.
2.10 Jaka to melodia
Gra również nawiązująca do jednego z teleturniejów, natomiast można ją rozegrać na kilka sposobów. Jeden z nich jest tradycyjny - Puszczamy Wam fragment piosenki - niekoniecznie ,,po nutce", chociaż kilka sekund - a członkowie drużyny razem odgadują, jaka to melodia?
Drugą, bardziej nowoczesną wersją tej gry jest wykorzystanie zamiast naszej muzyki, waszych głosów (!), Czyli gra w mruczenie. Jedna osoba z drużyny zakłada na uszy słuchawki i jej zadaniem jest jej zanucenie, wymruczenie, wylalanie - ale bez używania słów piosenki ! Drużyna musi odgadnąć cóż to za utwór. Bardzo pozytywna gra, zapewniająca salwy śmiechu, bo przecież śpiewać każdy może.
2.11 Kareta - ZOO
Jedna z najpopularniejszych konkurencji na polskich weselach. Nasz wodzirej wręcza uczestnikom kieliszki. Na sali ustawiamy 9 krzeseł. Każdy z gości zajmuje miejsce i zostaje mu przydzielona odpowiednia rola: koła, woźnicy, konia, króla i królowej. Następnie konferansjer czyta historię, a na dźwięk odpowiedniego słowa, uczestnik musi wstać i obejść swoje krzesło. Jeśli tego nie zrobi, pije „karniaka”. Alternatywą tej zabawy jest ,,Spacer po ZOO" - która różni się postaciami i treścią historii.
2.12 Tykająca bomba
Podczas tej zabawy, zobaczymy, który z gości tak naprawdę zna parę młodą i wie, co się dzieje na weselu. Chętni uczestnicy siadają w kole, do ręki zostaje wręczona paczka - tykająca bomba. Tytuł dobrze sugeruje nam to, że podczas trwania zabawy towarzyszy nam dźwięk tykającej bomby, który wraz z mijającym czasem, przyspiesza, przypominając o swoim wybuchu. Wodzirej imprezy zadaje kolejno pytania uczestnikom. Po poprawnej odpowiedzi przekazuje się pudło kolejnej osobie. Jeśli odpowiedzi brak lub jest niepoprawna, trzyma się pudełko tyle, aż pojawi się dobra odpowiedź na kolejne zadane pytanie. Nie trzeba wspominać, że wszystkie pytania dotyczą życia państwa młodych, jak i tego, co się dzieje na weselu.
2.13 Krzesła - wyścig po fanty
Ustawiamy kilka krzeseł w koło, oparciami do środka. Ta zabawa jest stara jak świat i zna ją chyba każdy z przedszkola. Natomiast na potrzeby wesela jest ona trochę urozmaicona. Oczywiście, krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników biorących udział w zabawie. W rytm muzyki, goście chodzą wokół krzeseł. Kiedy muzyka ucichnie, nasz wodzirej rzuca hasło. Tutaj zaczyna się zacięty wyścig, przy którym niejedna osoba goniła zająca po posadzce. Wodzirej rzuca zadanie - co uczestnicy mają przynieść z sali. Mogą to być najrozmaitsze rzeczy..marynarki, paski od spodni, papier toaletowy, talerzyk itp. Jeśli już ktoś zdobył wymaganą rzecz, pędzi na krzesło. O ile jeszcze jakieś zostało... jeśli nie, odpadasz z gry. CO rundę krzesło odpada wraz z uczestnikiem. Zwycięża ta osoba, która po wykonaniu zadania usiądzie na jedynym krześle.
2.14 Dyrygenci
Goście weselni dzielą się na dwie drużyny – drużynę Panny Młodej, do której należą wyłącznie kobiety oraz męską drużynę Pana Młodego. Młodzi wcielają się w rolę dyrygentów i ich zadaniem jest zachęcić swoją drużynę do wyśpiewania „Sto lat”. Zabawę wygrywa drużyna, która głośniej zaśpiewa.
2.15 Wykupywanie
Czasami zdarza się, że Młoda Para dziwnym trafem zostaje okradziona przez własnych gości. Giną im dość niespodziewane fanty. Buty, podwiązki, muchy. Wtedy czas, aby wszystkich tych gagatków zebrać na środku i odzyskać wasze rzeczy. ALe złodzieje, chcą czegoś w zamian. Jak nie wiadomo, o co chodzi na weselu, to chodzi o alkohol. Zabawa w wykupywanie jest bardzo popularna i czasami niezależna od nas. Natomiast my staramy się przeprowadzić ją w sposób szybki, nie przeciągając zbytnio. W końcu ze złodziejami nie można za dużo negocjować! Uczestnicy muszą oddać fanty i wykonać zadanie zadane przez dj lub wodzireja. Jeśli wykonają zadanie, dostają w nagrodę oczekiwany alkohol.
2.16 Limbo
Kto niżej ten wygrywa! Czyli przechodzenie tanecznym krokiem pod liną, tak aby jej nie dotknąć. Co uczestnika, lina jest coraz niżej.
2.17 Lina - Młody/Młoda
Czas trochę poskakać! Młodzi siadają na krzesełkach obok siebie, wodzirej kładzie linę na podłodze pomiędzy młodymi, prostopadle do nich. Chętni uczestnicy stają po jednej stronie liny. Nasz konferansjer zaczyna zabawę i rzuca słowa ,,Młody" lub ,,Młoda". Goście mają za zadanie przeskoczyć nad liną tak, aby znaleźć się po stronie osoby, której słowo zostało rzucone przez konferansjera.
2.18 Wózek
Jeśli zbieracie na jakiś konkretny cel, może tytułowy wózek dla dziecka to z pewnością spodoba Wam się zabawa płatnych tańców z gośćmi waszego weselaTen sposób zbieranie pieniędzy jest na pewno nieprzeciętny. Każdy ze świadków dostaje po koszyczku, a jeśli gość weselny chce zatańczyć z Panną Młodą, to wrzuca pieniądze do wózka świadkowej, a jeśli wybiera się do Pana Młodego, to wtedy pieniążki lądują w wózku świadka. Tańce są odbijane i trwają tylko chwilkę. 💃🕺
2.19 Chłopiec czy dziewczynka?
A skoro już przy dzieciach jesteśmy! Skoro był ślub, to kiedy powiększycie rodzinę? - pytają babcie oraz ciotki. Jeśli chcielibyście mieć dzieci w przyszłości, to podczas zabaw oczepinowych możemy zabawić się we wróżenie. Z przymrużeniem oka możemy wywróżyć płeć waszych przyszłych potomków. Młodzi siedzą odwróceni do siebie plecami. Wodzirej daje znak DJ i muzyka przestaje grać. Wtedy Para Młoda odwraca się do siebie. Jeśli odwrócą się w tę samą stronę, to będą mieli chłopca, a jak w różne, to na świat przyjdzie dziewczynka. Zabawę powtarzamy tyle razy, ile byście chcieli mieć.
3. Pozostałe zabawy, atrakcje - poprawiny i nie tylko
3.1 Podziękowania dla rodziców
Może i nie jest to typowa zabawa, ale na pewno miła atrakcja dla Waszych rodziców. Zasadniczo gorąco zachęcamy do podziękowania rodzicom w bardziej intymnym momencie tego dnia. Na przykład na przygotowaniach. Natomiast są Pary Młode, które chciałyby podziękować rodzicom wraz z resztą gości, stąd pomysł zrobienia tego na sali. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was kilka opcji, jak ubrać to w formę ciekawej atrakcji dla reszty gości.
Podziękowania od was, miłe życzenia, publiczne odczytanie wiersza, zaśpiewanie piosenki. Podstawowe podziękowania, którym towarzyszyć może wręczenie prezentów oraz zadedykowanie ulubionego utworu Waszych rodziców.
Prezentacja dla rodziców. Jeśli przygotowaliście filmik czy prezentację z Waszymi zdjęciami, to puszczamy seans filmowy rodzicom i patrzymy na ich wzruszone twarze.
Rozdanie Oskarów. Jeśli chcecie, aby wasi bliscy poczuli się jak prawdziwe gwiazdy to, nagrodźmy ich Oscarami. Decydując się na tą formę podziękowań to ustalcie to z nami kilka tygodni przed weselem. Wtedy zamawiamy specjalnie przygotowane, personalizowane Oscary z dedykacjami dla Waszych rodziców. Podczas wesela, rozkładamy czerwony dywan, ustawiamy światła na środek sali. I po kolei przedstawiamy każdego rodzica, który przechadza się czerwonym dywanem a na samym jego końcu, Wy wręczacie im nagrody.
3.2 Bingo
Całą grę prowadzi wodzirej, który w tym momencie przejmuje rolę tak zwanego ,,callera". Jego zadaniem jest odczytywanie numerów na głos. Numery losowane są za pomocą kul oznaczonych konkretnymi cyframi. Konferansjer wyjmuje kule z maszyny losującej. Tymczasem uczestnicy gry dostali wcześniej plansze z cyferkami. Ich zadaniem jest sprawdzenie, czy na ich planszach pojawia się ogłoszony przez callera numer. Jeśli tak to go zaznacza. Gra w bingo przebiega w ten sposób aż do momentu, w którym jeden z zawodników wypełni całą kartkę.
3.3 Kasyno - ruletka
Dobra, kto z nas nie chciał chociaż raz spędzić nocy w Las Vegas? My na pewno i z naszego doświadczenia wynika, że większość waszych gości na weselach również. Zaczynamy więc ruletkę. Gracze obstawiają zakłady, umieszczając kolorowe żetony na wybranych przez siebie liczbach. W tym samym czasie krupier tej imprezy - czyli oczywiście nasz wodzirej - rzuca kulkę na koło ruletki i kręci kołem w przeciwnym kierunku. Kiedy kulka zwalnia, kończy się obstawianie zakładów. Gdy kulka zatrzyma się na jednej z liczb, jest ona ogłaszana jako liczba wygrywająca. Gracze rozpoczynają obstawianie zakładów i cała procedura jest powtarzana, spin po spinie. Proste a bardzo dużo przy tym frajdy.
3.4 Black Jack - czyli oczko
Zbieramy karty do 21 punktów. Gramy w wiele osób a zwycięzca wygrywa nagrody. W tej grze może wygrać również krupier więc uwaga na niego!
3.5 Texas hold-em
Bardzo popularna gra w pokera, w której przy jednym stole może brać udział 9 graczy. Zalecana jest tutaj, znajomośc gry oraz nutka hazardzisty :)
Pamiętajcie, wszystkie zabawy są do wybrania przez Was i nie gramy na pieniądze tylko miłe upominki i dobrą zabawę! Wy jako Para Młoda decydujecie, które zabawy oraz w jakiej formie chcielibyście, aby pojawiły się na Waszym weselu. My jako wodzirej oraz DJ na wesele - jesteśmy w stanie zmodyfikować wszystko pod wasze potrzeby. Jaki i również wcielić w życie Wasze pomysły na zabawę.